Witam! Właśnie odebrałam wyniki krwi. Chciałabym dowiedzieć się, co oznaczają?

Wyniki wyszły następująco: WBC 5,11; NEU 2,80 54,8%; LYM 1,77 34,7%; MONO 0,443 8,68%*; EOS 0,052 1,01%; BASO 0,042 0,818%; RBC 5,12; HGB 10,6*; HCT 35,4%*; MCV 69,0*; MCH 20,8*; MCHC 30,1*; RDW 15,0%; PLT 251; MPV 8,42; na końcu jest napisane "SUSPECTED ABNORMAL POPULATIONS: RBC Morphology"; " USER DEFINED ABNORMALITIES: Anemia, Microcytic RBC, Hypochromic". Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik morfologii krwi wskazuje na niedokrwistość mikrocytarną niedobarwliwą (obniżone jest stężenie hemoglobiny, objętość krwinki czerwonej, a także zawartość i stężenie hemoglobiny w krwince czerwonej). Stan taki spowodowany jest zwykle niedoborem żelaza w organizmie, który wynikać może ze zmniejszonej podaży tego pierwiastka w diecie, obecności utajonych źródeł krwawienia, a także niektórych chorób przewlekłych. Powinna Pani zgłosić się do lekarza celem diagnostyki anemii.

Pozostałe wartości parametrów morfologii mieszczą się w granicach normy. Nieznacznie podwyższony odsetek monocytów (MONO) w populacji krwinek białych nie stanowi problemu, zwłaszcza, że bezwzględna liczba monocytów jest prawidłowa.

Pozdrawiam.