Prawdopodobieństwo ciąży po pettingu

Witam, zacznę od początku, więc może tak będzie najłatwiej. W marcu rozpoczęła mi się miesiączka (dokładnie 3) i normalnie trwała około 3-5 dni, dokładnie nie mogę sobie przypomnieć. Moje cykle trwają średnio 30 dni. 23 marca uprawiałam z chłopakiem pettingi, nie pamiętam czy mogło dojść do przemieszczenia plemników na dłoniach do pochwy i zlekceważyłam tę sytuację. 28 marca byłam u ginekologa, ponieważ chciałam zacząć stosować antykoncepcję hormonalną. Opowiedziałam o sytuacji i lekarka powiedziała mi, po zbadaniu, lecz zwykłym, rękę, że nie jestem w ciąży i mogę zacząć stosować tabletki. 3 kwietnia wystąpiła miesiączka i zażyłam pierwszą tabletkę, nie wiem czy to wynik zażytych hormonów, ale okres był krótki (3 dni) i skąpy. Zaczęłam się zastanawiać czy to nie wynik ewentualnej ciąży i postanowiłam zrobić badanie beta Hcg. Zrobiłam trzy dokładnie 10, 19 i 33 dni po "niby" stosunku. Wyniki wszystkich wyszły ujemne.

Lek. Marta Hat

Witam! Proszę się nie obawiać, nie jest Pani w ciąży. Ujemne wyniki beta HCG z krwi są jedyną metodą, która w 100% może wykluczyć ciążę. Wykonała je Pani trzykrotnie, więc wynik z pewnością jest wiarygodny. Także testy ciążowe z moczu wykonywane w odpowiednim okresie czasu od zapłodnienia mają wysoką skuteczność - wynik testu jest wiarygodny po 2 tygodniach od potencjalnego zapłodnienia (czyli zwykle w terminie spodziewanej miesiączki). Wiarygodność testów z moczu jest duża i wynosi około 99%. Dodatkowo stosowanie testów różnych producentów zwiększa wiarygodność wyniku. Objawy mogące sugerować ciążę to opóźnienie krwawienia miesiączkowego, parcie na pęcherz moczowy, powiększają się piersi, czasami dyskomfort w podbrzuszu - jednak są to tylko objawy prawdopodobne. występowanie objawów nie jest potwierdzeniem ciąży - tylko za pomocą dodatniego wyniku beta HCG, badania ultrasonograficznego lub wysłuchania akcji serca płodu można potwierdzić ciążę. Pozdrawiam serdecznie!