Czy tabletki antykoncepcyjne chronią również w czasie przerwy między opakowaniami?

Witam, biorę Yasminelle od 3 lat, mam stwierdzone PCOS. Czy w czasie 7-dniowej przerwy w braniu tabletek podczas krwawienia z odstawienia także jestem zabezpieczona? 21 maja rozpoczęłam przyjmowanie tabletek z nowego blistra o regularnej porze, 22 odbyłam stosunek zakończony we mnie. Czy dobrze rozumiem, że zabezpieczenie trwa dalej? - nie przyjmowałam żadnych leków ani nie nastąpiła biegunka bądź wymioty. Poprzedni blister rozpoczęłam 23 kwietnia. Od 14 do 20 kwietnia nastąpiło krwawienia z odstawienia. Obecny blister rozpoczęłam 21 maja. Rozumiem, że każdy blister powinien być rozpoczynany w tym samym dniu tygodnia każdego miesiąca? - w moim przypadku jest to poniedziałek. Krwawienia z odstawienia powinno być co miesiąc, także w tych samych dniach tygodnia? (U mnie od poniedziałku do niedzieli.) Pozdrawiam

Witam serdecznie! Regularne przyjmowanie wszystkich tabletek blistra oraz unikanie czynników mogących osłabić ich działanie zapewnia pełne i stałe zabezpieczenie. Oznacza to, że jest Pani zabezpieczona przez cały okres przyjmowania tabletek oraz w trakcie 7-dniowej przerwy. Ze względu na stosowanie tabletek wg schematu 21+7, nowy blister zawsze rozpoczynamy tego samego dnia tygodnia. Plamienie z odstawienia zwykle występuje w 2-3 dobie od przyjęcia ostatniej tabletki z opakowania, ale nie jest to reguła. Z czasem krwawienie może pojawiać się później i być mniej nasilone. Najważniejsze, by krwawienie pojawiło się w trakcie trwania 7-dniowej przerwy. Pozdrawiam