Witamina D dla dziecka na mleku modyfikowanym

Witam ,zastanawiam sie czy mozna podawac wit D dzidziusiowi jezeli jest na mleku modyfikowanym? Jak dlugo podaje sie taka wit karmiac mm lub piersia ? Ja mieszkam na wyspach tu niestety nie ma w zwyczaju podawania wit D a szkoda bo slonca jest tyle co nic. Mam co prawda termin na koniec maja ale mysle ze nie zaszkodzi podawac wit D Jak panstwo uwazaja? Czy powinnam od pierwszych dni podawac? Dziekuje za odp.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, jeśli dziecko jest karmione mlekiem modyfikowanym nie ma konieczności suplementacji witaminy D, gdyż w wystarczającej ilości zawiera ją mleko modyfikowane. Pozdrawiam