Witamina D podczas karmienia piersią

Witam moja córka zaraz kończy 10 miesięcy karmię piersią i chcę zapytać do kiedy mam podawać witaminę D? dodam, że dziecko je serki, dwa razy dziennie zjada kaszkę na mleku modyfikowanym, czasem jest to jedna porcja jednak nie zawsze całość zjada, czy ilość wit.D nie jest zbyt duża jeśli dostaje dodatkowo ampułki witaminy.

Lek. Krzysztof Szmyt

Warto ocenić stężenie witaminy D w surowicy, celem oceny wskazań do suplementacji. Niemowlęta mają zalecenia całorocznej suplementacji, ale jesli dieta wystarczy do zabezpieczenia odpowiedniego poziomu, to mozna zrezygnować z suplementacji. Pozdrawiam