Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 4 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Witamina D3 a terapia nerwicy

Od dłuższego czasu przyjmuję witaminę D3, obecnie 4000, skuteczną u mnie w leczeniu nerwicy i fobii. Obecny poziom 25(OH)D, to 64ng/ml, wapń we krwi 9,6mg/dl, a wapń w moczu 11,08mg/dl (podwyższony?). Czy mogę na stałe przyjmować taką dawkę (4000), dopóki 25(OD)D i wapń we krwi będą w normie, bez ryzyka wapnienia np. tętnic (przyjmuję też K2)? Czy przy takim wapniu w moczu jest już ryzyko kamieni? Dziękuję za odpowiedź!
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Leczenie nerwicy

Witam Pana,

Na gospodarkę wapniowo-fosforanową oddziaływuje szereg czynników: ilość wapnia i witaminy D3 przyjmowanego z pożywieniem, poziom fosforanów w organiźmie ale także poziom różnych hormonów takich kalcytonina, parathormonu, steroidowe hormony płciowe i wiele wiele innych. Zatem trudno wnioskować o prawidłowości przebiegu takiej gospodarki akurat w Pana organiźmie na podstawie przytoczonych przez Pana wyników badań. Dawka 4000jednostek D3 wydaje się dość wysoka podczas słonecznego lata. Najlepiej byłoby aby dawkę witaminy D3 ustalił dla Pana lekarz endokrynolog. Coraz więcej mówi się o suplementacji D3 w naszej strefie klimatycznej, jednak dawkę trzeba dostosowywać do pór roku, nasłonecznienia oraz trybu życia. Suplementacja D3 w terapii objawów lękowych może być pomocna, jednak warto byłoby skonsultować sie także z doświadczonym psychoterapeutą.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Witam, terapia nerwicy nie wiąże się bezpośrednio z podawaniem witamin,lecz może być prowadzona równolegle,w ramach Pana niepokojów o stan zdrowia,lub nawet pod kątem zaufania wobec osób leczących. Osobiście zapraszam w razie potrzeby.

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy