Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Witamina D3 przy depresji i nerwicy lękowej

Od dwóch lat choruję na depresję i nerwicę lękową. Przeczytałem kiedyś że witamina d3 ma również właściwości antydepresyjne, co zresztą potwierdziła moja pani psychoterapeutka. Chciałbym móc poza lekami antydepresyjne również ją przyjmować. Jaka dawka byłaby odpowiednią dla osób z moją przypadłością?
MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu

Witam Pana Serdecznie,

Ostatnio coraz więcej mówi się w mediach o witaminie D 3.

Właściwy poziom witaminy D 3 zmniejsza ryzyko zachorowania na większość nowotworów, na stwardnienie rozsiane, depresję i choroby zakaźne.

Tego nie uczą w szkole, ale wyższy poziom witaminy D 3 w społeczeństwie każdego roku ocaliłby dziesiątki tysięcy ludzkich istnień bardziej niż radary na drogach. Witamina D 3 jest wytwarzana naturalnie w naszej skórze pod wpływem działania promieni słonecznych U V B w lecie. Suplementacja witaminy D 3 jest więc niezbędna. W dodatku jest niezwykle prosta i niedroga. Należy unikać mega dawek przepisywanych przez lekarzy (50 000 lub 100 000 I U jednorazowo). To tak jakby przez trzydzieści dni wystawiać twarz na intensywne słońce. Nikt nie zna rzeczywistych skutków takiej terapii szokowej. Tak więc proponowana jest naturalna witamina D 3 w kroplach, w dziennej dawce od 1500 do 2000 IU. Z tego, co wiem Wit. D 3 w kroplach jest dostępna na receptę, a w kapsułkach bez recepty. Skorzystałam ze Źródła cennej i rzetelnej wiedzy na Portalu: pocztazdrowia.pl Z którą to wiedzą podzieliłam się i gorąco polecam.

Wszystkiego Najlepszego w Nowym Roku, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy