Witamina K w pożywieniu

Gdzie w pożywieniu występuje witamina K2 MK7, która jest niezbędna w procesach zapobiegających osteoporozie?

Witam,

Witamina K2 występuje głównie w fermentowanych produktach spożywczych. Najbogatszym źródłem tej witaminy są przefermentowane ziarna soi (natto), sery dojrzewające- wysokogatunkowe, gęsia wątroba. Mniejsze ilości tej witaminy występują w: maśle 82% tłuszczu, jajach, naturalnie kiszonej kapuście, burakach i ogórkach- niepasteryzowanych, niedokwaszanych, własnej roboty zsiadłym mleku.
Proszę pamiętać, że witamina K2 nie występuje w produktach roślinnych, w których z kolei znajduje się witamina K1.

Pozdrawiam,
Kamila Kończak
http://www.activ-diet.pl

Witam,
Witamina K2 jest przede wszystkim tworzona przez bakterie w produktach fermentowanych (sery, jogurty, kefiry, kapusta kiszona). Przy sprawnie działającym układzie trawiennym i równowadze flory bakteryjnej w jelitach powstaje również i w naszym organizmie. Dodatkowo, natto jest potrawą otrzymaną z przefermentowanych ziaren soi. Zawiera bardzo duże ilości K2 w postaci MK-7.
Pozdrawiam,
Natalia Ciesielczuk