Witaminy D3 oraz K dla noworodka

Witaminy D3 ora K dla noworodka.W ciąży przyjmuję cały czas preparaty witaminowe z zawartością witaminy D3- 400IU oraz K- 70µg.Mieszkam w UK. Dawka witaminy K jaką podaje się w UK wynosi 1mg w zastrzyku do mięśniowo po narodzinach i jest dwa razy większa niż w Polsce. Czy w tej sytuacji konieczna jest dalsza suplementacja witaminy K? Jeśli tak, kiedy rozpocząć podawanie i w jakich ilościach? Od kiedy i w jakich ilościach i jak długo podawać witaminę D3?Zamierzam karmić piersią i brać witaminy.

Zalecana suplementacja wit. D3 rozpoczyna się od urodzenia w ilości 400 IU i właściwie powinna być kontynuowana do 18 roku życia. Dodatkowo, pomimo jednorazowego wstrzyknięcia witaminy K domięśniowo zalecana jest suplementacja od 2 tygodnia do 3 miesiąca życia w ilości 25 µg doustnie lub domięśniowo. Są to zalecenia dla dziecka urodzonego z prawidłową masą ciała, w odpowiednim czasie oraz karmionego piersią.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444