Witaminy i dieta dla dziecka w zimne dni

Nadchodzi zima i narodzi się pytanie: jak ochronić dziecko przed zmarznięciem? Można robić coś poza ciepłym ubraniem? Jakieś witaminy? Zmiany w diecie?
ponad rok temu

Witaj,
Przed zmarznięciem dziecko nie uchronisz inaczej jak za pomocą odpowiedniego ubrania. Pamiętaj aby dziecka nie przegrzać i za lekko nie ubrać.
Natomiast odporność dziecka możesz zwiększyć odpowiednio go odrzywiąć:
- dieta powinna być bogata w warzwa i owoce - witaminy, polifenole
- podawaj dziecku tran z witaminą D - która wzmacnia odporność
- orzechy, nasiona słonecznika, oliwa z oliwek, olej lniany, zwwierają kwasy omega-3, które wzmacniają odporność.
- od czasu do czasu podawaj dziecku owsiankę, zawarty w nich beta glukan wzmacnia odporność dziecka.
Pozdrawiam,