Witaminy lub suplementy na problemy z erekcją

Witam. Czy branie środków dostarczających testosteronu jest bezpieczne ? Nie mam czasami ochoty na seks, myślę że jest to wywołane stresem i prowadzeniem niezdrowego trybu życia. Mój penis gdy ma dojść do stosunku z partnerką nie jest w pełni sztywny przez co mam problemy . Czy pomogą mi jakieś witaminy/ suplementy bez udawania się do lekarza ?

Szanowny Panie,
witaminy i suplementy w takich przypadkach nie przynoszą korzyści, niektórzy pacjenci wierzą w działąnie l-karnityny czy guarany, ale raczej jest to "wiara". Terapia pierwszego rzutu to psychoterapia, ew. konsultacja czy problem nie ma podłoża psychologicznego- np. stres. Póżniej farmakoterapia-sildenafil, czy jak zaleci lekarz.
Testosteron jest bezpieczny jeśli przepisze go lekarz w określonym celu.

Dzień dobry!

Aby właściwie leczyć zaburzenia erekcji, konieczna jest wcześniejsza szczegółowa diagnostyka.

Nie jest właściwe, a wręcz jest niebezpieczne przyjmowanie leków na własną rękę. Co więcej, przyjmowanie testosteronu może okazać się bezzasadne. W pierwszej kolejności należy wykonać badania diagnostyczne z oznaczeniem poziomu hormonów (oprócz testosteronu znaczenie ma także poziom wielu innych), aby ustalić, czy rzeczywiście testosteron jest obniżony i czy właśnie to może mieć znaczenie dla sprawności erekcyjnej.

To, co można i warto zrobić na własną rękę, to zmiana stylu życia, np. rezygnacja z palenia papierosów, alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, poprawa diety, aktywność fizyczna, uregulowanie trybu życia, praca nad radzeniem sobie ze stresem itp. Po jakimś czasie od wprowadzenia tych zmian (kilka-kilkanaście tygodni) może Pan zacząć zauważać poprawę.

Zawsze takie zmiany w stylu życiu, warto jednak połączyć także z wizytą u seksuologa i diagnostyką.

Może się także okazać, że z punktu widzenia zdrowia fizycznego, jest Pan osobą zdrową i przyczyny trudności z erekcją nie leżą w organice, ale w psychice, emocjach, uczuciach, sposobie myślenia itp. Jest możliwe, że lekarz zamiast/ oprócz leczenia farmakologicznego, zaleci podjęcie terapii.

Pozdrawiam!