Witaminy podczas aktywności fizycznej

Witam ,mam 18 lat , dużo biegam , chodzę na siłownie , i chciałbym się dowiedzieć jakie witaminy powinienem przyjmować wiem ze jest ich sporo , chodzi mi tutaj głownie o konkretną markę lub jeśli jest ich kilka to prosiłbym o podanie mi nazwy bo na rynku jest bardzo duzo róznym tych witamin i minerałów ze nie wiem który produkt bedzie najbardziej korzystny . Z góry dziękuje :)

witaj
przede wszystkim należy prawidłowo się odżywiać, aby dostarczać składniki odżywcze- ponieważ z pożywienia są one najlepiej wchłaniane,
podczas intensywnej aktywności - płyny izotoniczne,
dla uzupełnienia polecam preparaty które są lekami przebadanymi klinicznie,
nie suplementy - ponieważ one nie podlegają ścisłej kontroli skuteczności, podczas produkcji ani badaniom
najlepiej zapytać farmaceuty w aptece, powinien wiedzieć
pozdrawiam

www.akademiazz.com.pl