Ryzyko ciąży podczas pierwszych kontaktów seksualnych

Witam! Mam 17 lat i od pewnego momentu rozpoczęłam swoje życie seksualne z chłopakiem. Raz spróbowaliśmy bez zabezpieczenia, ale do niczego nie doszło włożył tylko trochę członka do środka i nic poza tym. Następnym razem braliśmy razem prysznic wówczas miał wytrysk. Nic nie poleciało na mnie tylko do wody. Od razu wyszłam i wytarłam się. Kolejnym razem zrobiliśmy to po raz pierwszy z prezerwatywą durex extra safe. Nie skończył we mnie tylko właśnie pod prysznicem, ale nie we mnie. Kolejny raz nie kochaliśmy się, ale uprawialiśmy petting, doszedł w łazience, pomogłam mu w tym trochę, ale nie za pomocą pochwy. Wytrysk nastąpił na ręcznik, który potem położyłam na swojej bieliźnie, ale w jej tylnych okolicach. Kiedy ją ubierałam natychmiast zorientowałam się, że tam jest, więc zaraz ją zdjęłam i wytarłam okolice, gdzie się znajdowała. Czy w którymkolwiek z tych przypadków jest możliwe zajście w ciążę?

Witam serdecznie! Do zapłodnienia może dojść również, gdy nie dochodzi do wytrysku, gdyż w płynie preejakulacyjnym mogą znajdować się plemniki. Do wydzielania tego płynu może dochodzić podczas stosunku jeszcze przed wytryskiem. Tak więc nawet stosunek przerywany może stanowić zagrożenie ciążą. Mniejsze zagrożenie stanowi petting, chociaż też istnieje możliwość przeniesienia podczas kontaktów płynu z plemnikami. Jednak ryzyko takie jest minimalne. Podsumowując, zawsze warto używać zabezpieczenia, nawet podczas stosunku przerywanego. Pozdrawiam