Czy po badaniu USG powinnam poczekać do badania kontrolnego?

Witam! Mam 28 lat, bezdzietna. W ubiegły tygodniu wykryłam w lewej piersi guzek, wpadłam w panikę, poszłam do lekarza rodzinnego, który zbadał mi piersi i wyczuł to samo co ja. Kilka dni później poszłam na USG, oto co wyszło: "Piersi symetryczne w budowie gruczołowej, w piersi prawej nieprawidłowych zmian ogniskowych nie stwierdza się. W piersi lewej na godz. 6 pod badanym ruchomym guzkiem stwierdza się zmianę o typie FA 18x10mm. Doły pachwowe bez zmian. Wnioski: Wskazana kontrola USG za 6 miesięcy lub usunięcie guzka". Czy usunąć czy zostawić? Czy to duża zmiana? Czy mam się czego obawiać? Wykonywać jeszcze jakieś badania, czy może iść do innego lekarza, co dwie opinie to nie jedna?

Witam serdecznie! Skrót FA oznacza gruczolakowłókniaka, będącego łagodnym guzkiem piersi. Najczęściej powstaje on u młodych kobiet (zwykle przed 30 rokiem życia) na skutek dużej ilości estrogenów i wtórnego rozrostu tkanki gruczołowej i włóknistej w piersi. Leczeniem z wyboru jest jego usunięcie, gdyż pozostawiony może systematycznie rosnąć i tym samym osiągać duże rozmiary (nawet do 10cm). W bardzo rzadkich przypadkach może także ulegać zezłośliwieniu. U młodych kobiet, często zachowuje się postawę wyczekującą. Jest to związane z ryzykiem deformacji piersi po zabiegu. Jeżeli nie stosuje Pani antykoncepcji hormonalnej, ani nie planuje Pani ciąży w najbliższym okresie ( są to czynniki mogące przyspieszać wzrost guzka) myślę, że warto odczekać zalecone 6 miesięcy i powtórzyć badanie. Uzyskany wynik będzie najbardziej miarodajnym wskaźnikiem pozwalającym ustalić dalsze zalecenia. Pozdrawiam