Czy poziom estradiolu jest prawidłowy?

Witam! Mam 47 lat i wkładkę Mirena od 2 lat. Zrobiłam badanie poziomu estradiolu w surowicy i wynik jest 147,00 pg/ml. Co to znaczy, czy to norma? Dziękuję za szybką odpowiedź.

Witam serdecznie! Estradiol produkowany jest przez pęcherzyk Graffa i jego stężenie zmienia się w zależności od dnia cyklu miesiączkowego. W różnych laboratoriach poziom oznaczanego hormonu może się różnić (zależnie od stosowanej metody oznaczenia - zwykle na wyniku badania podane są normy oznaczanego hormonu), podobnie w różnych dniach cyklu poziom ten jest różny. Prawdopodobnie wynik jest prawidłowy, jednak każda interpretacja wyników wymaga wstępnego badania lekarskiego oraz dokładnego zebrania wywiadu. Wskazane jest również wykonanie USG przezpochwowego, które umożliwia dokładną ocenę anatomiczną jajników. Wskazana jest wizyta u ginekologa, który zalecił badanie. Pozdrawiam