Jakie mam szanse na dziecko, mając PCOS?

Witam! Mam stwierdzone PCO, podwyższony poziom testosteronu. Od 5 lat biorę Yasminelle. Na moim lewym jajniku ginekolog stwierdziła dużą liczbę pęcherzyków. Czy w moim przypadku ciąża jest możliwa? W jakim czasie po stosunku można wykonać test ciążowy, aby był wiarygodny? Czy test wykonany 13-14 dni po stosunku będzie wiarygodny?

Witam! Zespół policystycznych jajników jest najczęstszą przyczyną bezpłodności. Jego rozpoznanie nie przekreśla jednak szans na potomstwo. Szanse na zajście w ciążę zawsze są trudne do wyliczenia. Do określenia szans poczęcia konieczna jest znajomość Pani stanu zdrowia. W tym celu niezbędna jest analiza Pani wyników badań, w tym hormonalnych i obrazowych (USG). Wiarygodny wynik domowego testu ciążowego możemy uzyskać co najmniej 14 dni po zbliżeniu. Wcześniejsze oznaczenia mogą dać wyniki fałszywie ujemne. Pozdrawiam