Brak miesiączki i ucisk w podbrzuszu

Witam! Moje miesiączki są nieregularne, cykl waha się od 30 do 40 dni, choć dwa razy zdarzyły się cykle 45-dniowe. Dzisiaj właśnie jest 45 dzień cyklu i miesiączki nie ma. Odczuwam od kilku dni ucisk w podbrzuszu. Dodam, że uprawiam z chłopakiem petting, ale wytrysk zawsze jest na mój brzuch, i w maju miałam dość dużo stresu. Czy mogę być w ciąży, czy też mój okres sie wkrótce pojawi?

Witam serdecznie! Brak krwawienia w wyznaczonym terminie na pewno budzi podejrzenie ciąży. Jeżeli zależy Pani na jej wykluczeniu wskazane jest wykonanie testu ciążowego. Na podstawie Pani opisu nie można jednoznacznie określić, czy doszło do zapłodnienia. Na pewno należy pamiętać, iż każdy kontakt nasienia z drogami rodnymi niesie za sobą ryzyko ciąży. Pani wspomina jedynie o pettingu, dlatego ryzyko ciąży jest niskie. Wiele zależy od Państwa zachowań. Ze względu na nieregularne miesiączki, w przypadku negatywnego wyniku testu, zachęcałabym do kontrolnej wizyty u ginekologa. Pozdrawiam