Guzek na linii ucha po infekcji

Witam! Parę dni temu rozchorowałam się (przeziębienie z bólem gardła) - w związku z czym zaczęłam dotykać węzły chłonne na szyi. Wyczułam zgrubienie, ale nie wzbudziło mojego niepokoju ze względu na chorobę. Niestety, teraz jestem już prawie zdrowa - nie boli mnie gardło, nie mam temperatury, zaledwie lekki kaszel, a guz się nie zmienił. Guz/masa jest wielkości ok. 2 cm/na 1 cm, jest miękki, nie boli i nie daje się przesuwać. Jest umiejscowiony ok. 10 cm na linii lewego ucha - czyli daleko od ucha. Co to może być? Z jakim badaniem udać się do lekarza, by mógł szybciej postawić diagnozę (USG?). Pozdrawiam

Witam serdecznie! W przebiegu infekcji często dochodzi do powiększenia węzłów chłonnych, które po chorobie ponownie zmniejszają się, jednak proces ten wymaga najczęściej 2-4 tygodni. Jeżeli infekcja była kilka dni temu, węzeł chłonny ma prawo być jeszcze powiększony. Natomiast zawsze lepiej się upewnić, czy opisana przez Panią zmiana jest właśnie węzłem chłonnym i udać się do lekarza który będzie miał możliwość wykonania badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu. Jeżeli zmiana nie ustąpi konieczne będzie w pierwszej kolejności włączenia antybiotykoterapii, jeżeli nic się nie zmieni wykonanie badań laboratoryjnych (morfologii krwi obwodowej, OB, CRP), oraz wskazana będzie konsultacja hematologiczna. Pozdrawiam