Wizyta osoby 17-letniej u psychologa

Czy mając 17 lat muszę mieć zgodę opiekuna prawnego na wizytę u psychologa i ewentualne leczenie?
ponad rok temu

Witam. W świetle prawa osoba niepełnoletnia powinna mieć zgodę na takie leczenie od opiekuna prawnego. Nie oznacza to jednak, że rodzic będzie musiał być obecny podczas sesji terapeutycznych.

Witam
Zgoda czy wiedza opiekuna prawnego o wizycie u psychologa jest zazwyczaj wymagana.
Na dobry początek proponuję wizytę u psychologa szkolnego, który może pomóc
w znalezieniu rozwiązania aby taką zgodę od opiekunów prawnych uzyskać.
Można również skorzystać z pomocy specjalistów w tym też psychologów telefonicznie.
Aby wspierać młodzieży w trudnych sytuacjach został stworzony bezpłatny numer młodzieżowego telefonu zaufania: 116 111, można dzwonić od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 12:00 do 20:00.
Pozdrawiam