Wizyta u psychiatry na NFZ

wypełniłam badanie na obecność depresji według skali Becka. Mój wynik to 31. Według tego co wyczytałam, powinnam zgłosić się do specjalisty. Nie stać mnie na prywatne wizyty dlatego chciałabym się dowiedzieć jak dostać się do psychiatry na NFZ (jestem ubezpieczona, w systemie EWUŚ "świecę się na zielono")? Bardzo proszę o odpowiedź.

Witam,
Skala Becka którą Pani wypełniła jest to skala samooceny i służy ona tylko do przesiewowego rozpoznawania u siebie objawów depresji.

Jednak jest to tylko narzędzie pomocnicze, nie zastąpi badania lekarskiego.
Rozpoznanie depresji należy do lekarza i opiera się na ścisłych kryteriach objawów oraz czasu ich utrzymywania się.

Skierowanie do psychiatry nie jest wymagane więc może Pani zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego najbliższej Pani miejsca zamieszkania.

pozdrawiam