Wizyta u psychologa w wieku 18 lat

Witam. Mam 18 lat i chciałabym się udać do psychologa, ale bez wiedzy rodziców. Czy jest potrzebna mi ich zgoda?

Mgr Magda A. Pytlok

Witam serdecznie!

Gratuluję dobrej "dorosłej" decyzji! :) Po skończeniu 18 roku życia leczenie podejmuje się już samodzielnie. Nie potrzebuje Pani już żadnej zgody w tej kwestii.

Pozdrawiam.

Witam, w momencie gdy jest Pani już pełnoletnia może Pani samodzielnie zgłosić się na wizytę do psychologa i nie informować o tym rodziców. Natomiast w przypadku gdy nie ma Pani jeszcze ukończonego 18 r. ż. zgoda rodziców, np. pisemna zgoda czy zgoda udzielona podczas wspólnej konsultacji jest warunkiem przeprowadzenia takiej konsultacji.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Jeśli ukończyła Pani 18 lat, nie jest wymagana zgoda rodziców na konsultację.