Wkładanie palców ze spermą do pochwy a ciąża

Ja z moim partnerem uprawialiśmy petting. Przy czym doszło do wytrysku, ale nie w pochwie. Mój chłopak wytarł ręce i swojego członka w szmatkę, chwilę po tym kontynuowaliśmy nasza zabawę i wtedy on wprowadził palce głęboko do mojej pochwy.
Dodam, że było to dwa dni przed spodziewana miesiączka która dostałam w terminie czy jest możliwe żeby doszło do zapłodnienia w tym okresie? Boje się, że pomimo tego iż dostałam okres mogę być w ciąży.
Proszę o odpowiedź z góry dziękuję:)

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Kowalska

Droga Pani!

Zajście w ciążę w wyniku pettingu zdarza się niezmiernie rzadko. Do tej pory stwierdzono tylko kilka przypadków na świecie.
W Pani przypadku zajście w ciążę było nie możliwe z tego względu, że 2 dni przed spodziewaną miesiączką była Pani w czasie bezpłodnym.
Okres płodny występuje w czasie okołoowulacyjnym (czyli wtedy gdy uwalniana jest komórka jajowa z jajnika), trwa on do 5-7 dni przed owulacją i do 48 godzin po niej. (te 7 dni to maksymalny czas przeżycia plemników w odpowiednim środowisku narządów rodnych kobiety w czasie płodnym)
Druga faza cyklu (od owulacji do kolejnej miesiączki) jest stała i wynosi 14 dni.

Proszę zapoznać się z artykułem o fizjologii cyklu miesięcznego w naszym serwisie.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.