Wkładanie wszytskiego do buzi a ząbkowanie

Moj 21m syn wklada wszystkie przedmioty do buzi. Proboje wszystkiego od zabawek po buty. Pokarmy je ladnie niezaleznie od konsystenji. Mysle, ze moze ma niedowrazliwiona jame ustna czy moge to jakos zmienic, zeby wyeliminowac takie zachowanie. Czy takie probowanie wszystkiego w tym wieku nie powinno juz minac? Dodam, ze synowi wychodza piate zeby, ale przy wczesniejszych zabkach nie bylo takich objawow. Moze buzke trzeba jakos uwrazliwic?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jest to z pewnością związane z zabkowaniem. Proponuję dedykowane do tego gryzaki.