Wkładka antykoncepcyjna a przybranie na wadze

czy po załozeniu mwkladki typu mirena moge przytyc?w jaki sposob ona ma zapobiegać rozrostowi endometrium?

Nie ma możliwości żeby założona mirena powodowała tycie. Tyje się z nadmiernego jedzenia. Hormon Mireny nie wchłania się do organizmu , działa tylko miejscowo. Blokuje receptory endometrium, które nie reaguje na hormony wydzielane przez jajnik. W ten sposób blokowany jest wzrost błony śluzowej macicy i miesiączki stają się skąpe i krótkie