Wkładka antykoncepcyjna z miedzią a pozytywny test ciążowy

Witam, dzisiaj rano zrobiłam test ciążowy. Wynik wyszedł pozytywnie więc poszłam do apteki po kolejny test i wynik się powtórzył. Od roku mam założoną wkładkę antykoncepcyjną z domieszką miedzi (nie hormonalną) Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży? Czy jest możliwe, że zaszłam w ciąże, ale zostanie ona odrzucona przez obecność wkładki w macicy? Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Pomimo obecności wkładki mogło dojść do zapłodnienia. Ciążę powinien potwierdzić specjalista ginekolog. W opisanym przypadku istnieje zwiększone ryzyko poronienia. Proszę niezwłocznie udać się do specjalisty ginekologa, który zadecyduje o dalszym postępowaniu.

Proponuję: pilną konsultację ginekologiczną wraz z wykonaniem USG dopochwowego
-potwierdzenie ciąży/ wcześniej wykonała Pani test 2x dodatni/
wtedy mozna ustallić dalsze postepowanie. Ciążą u kobiet mających antykoncepcję wewnątrzmaciczną zawierającego miedź jest mozliwe.