Wkładka domaciczna a bolące zmiany skórne na twarzy

witam. Od lipca mam wkładkę Mirenę. I właśnie od tego czasu zaczęły sie moje problemy ze skórą. Na lini żuchwy i jednym policzku wyskakuja bolące grudkowate krostki. Wygląda to fatalnie. Wizyty u kosmetyczki niewiele dają. Czy mogą być to hormony z wkładki? i czy to może mina czy porostu trzeba wkładkę wyjąć?

Prosze sie udać do lekarza dermatologa lub lekarza medycyny estetycznej. Kosmetyczki nie leczą tradziku!!! W wyniku takich zabiegow zmiany sie mogą nasilać.
Ewa Rybicka