Wklęsła klatka piersiowa i ćwiczenia

Witam. Mam 18lat, 183cm wzrostu i ważę ok. 82kg. Od wielu lat uprawiam sport a od trzech lekkoatletyka. Moim problemem jest lekko wklęsła klatka piersiowa, która przy całkiem dobrze umięśnionym nie wygląda dobrze. Szukam ćwiczeń, które ogólnie poprawią górne partie ciała oraz oczywiście szewską klatkę. Codzienne treningi la nie pozwalają na chodzenie na siłownię. Co powinienem jeść przy takim treningu?

Ma Pan idealne BMI. Przy klatce piersiowej szewskiej należy wykonywać dużo ćwiczeń oddechowych, Polecam sporty aerobowe, gdzie główną rolę odgrywa prawidłowy oddech. Dieta jest trochę inna jeżeli chodzi o biegi na krótkich odcinkacz a inna na długich, nie wiem co Pan uprawia z LA. Polecam również pływanie. Proszę napisac więcej o dyscyplinie sportowej to podam ogólne wskazówki dietetyczne. Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Pływanie dobrze kształtuje rozrost mięśniowy klatki piersiowej. Dieta powinna być zgodna z zasadami zdrowego żywienia i pokrywać zapotrzebowanie kaloryczne w tym uwzględnione treningi i dodatkowe ćwiczenia.