Właściwa dieta dla karmiącej matki

witam jestem mama 6 tyg.dziecka i zastanawiam sie co moge wprowadzac do swojej diety by nic dziecku nie było?wczesniej wyeliminowalam mleko i nabiał bo corka miała krostki na buzce czy moge wrócic do tych produktów krostki utrzymuja sie ale sa bledsze i łagodniejsze pomimo wyeliminowania mleka itp.

skład mleka matki bez względu na spożywane pożywienie pozostaje bez zmian. Dziecko może być uczulone na któryś składnik mleka i zmiana diety matki nic nie zmieni

Akurat niektóre składniki z pokarmu matki mogą przeniknąć do mleka. Skład mleka pod względem składników odżywczych faktycznie pozostaje w miarę stały (nawet jakby kobieta jadła za dużo lub za mało). Ale niektóre produkty są alergenami i mogą wywoływać reakcje u dzieci. Np. nabiał, rośliny strączkowe, czekolada czy cytrusy. Trzeba obserwować swoje dziecko i reakcje na jego skórze czy występowanie kolek. Wówczas należy odstawić dany produkt. Powtórnie można go wprowadzić za miesiąc- dwa aby zobaczyć czy reakcji już nie będzie.
Pozdrawiam,
Ewa Trusewicz, dietetyk,
www.dietaifitness.pl