Właściwa dieta: jak pozbyć się dużego brzucha i bioder?

Mam 25 lat, ważę 80 kg i mam 167 cm wzrostu. Jestem niepracującą mamą. Staram się ćwiczyć ok. 30 min. dziennie, spacerować w miarę możliwości. Moje problemy z wagą zaczęły się po ciąży 4 lata temu. Zawsze ważyłam ok. 60-65 kg i wyglądałam w porządku. Po ciąży ważyłam 77 kg i przytyłam do 87 kg. Zeszłej wiosny udało mi się schudnąć do 70 kg, z czego byłam zadowolona. Niestety moja waga znowu zaczęła rosnąć i mam już dosyć. Nie wiem, co robię źle. Staram się nie jeść dużych porcji, ani zbyt często. Moja mama i siostra też mają lekką nadwagę, ale tata i druga siostra są szczupli. Nigdy nie byłam u żadnego lekarza w tej sprawie. Biorę tabletki antykoncepcyjne od ok. 3 lat. Zazwyczaj zjadam 4 posiłki dziennie (1 ok. 8.00-9.00 rano, 2 ok. 11.00-12.30 ok. 14.00-15.00 i 4 ok. 18.00). Śniadanie: kromka chleba czosnkowego ciemnego (lub 3 kromki pieczywa wassa) z masłem, sałatą lodową, plasterek szynki, pomidor), zielona herbata bez cukru;  2 śniadanie: jogurt owocowy pitny 200g.  Obiad: zupa jarzynowa ok. 350 ml, leczo z makaronem ok. 400g łącznie, herbatka ziołowa lub zielona.  Kolacja: 3 kromki pieczywa wassa z twarożkiem i z sałatą, pomidorem lub ogórkiem zielonym.  Oprócz tego wypijam jeszcze 3 herbaty zielone lub owocowe bez cukru, wodę niegazowaną ok. 0,5 l i 1 kawę z mlekiem (kawa z cykorią).  Menu w weekend wygląda tak samo jak w tygodniu. Tyle samo posiłków. Prawie te same godziny.  Mam problem z kręgosłupem i biodrami. Mam dyskopatię l-k i zespół strzelającego biodra (mało zaawansowane).
25 LAT ponad rok temu

Dieta 1000 kalorii

Witam serdecznie,

Przede wszystkim odradzam stosowania popularnych diet odchudzających, które powodują efekt jo-jo i rozregulowują przemianę materii, przez co tak trudno jest nam potem redukować masę ciała. Aby spadek masy ciała był trwały, a do tego bezpieczny dla zdrowia, najkorzystniej jest stosować dietę opartą na prawidłowych nawykach żywieniowych.
Powinna Pani unikać:
- słodyczy, cukierków,
- wody smakowej, napojów gazowanych, napojów słodzonych, nektarów,
- serków topionych i typu fromage, które mają bardzo dużo tłuszczu (najlepiej zastąpić je serem twarogowym chudym i półtłustym, sporadycznie żółtym, serem feta light, serkami wiejskimi light),
- jogurtów owocowych (zastąp je naturalnymi z dodatkiem świeżych owoców),
- bułek i pieczywa pszennego białego (zastąp go pieczywem pełnoziarnistym lub graham),
- produktów smażonych i w panierce (jedz mięso gotowane, pieczone czy duszone bez obsmażania).
Dodatkowo:
- Każdego dnia powinniśmy jeść 4-5 posiłków, co 2-3 godziny: 3 duże i 2 małe posiłki (nie więcej).
- Nie powinniśmy najadać się, ale wstawać od stołu z lekkim niedosytem, a posiłki spożywać powoli. Dzięki temu sygnał o sytości szybciej dotrze do mózgu, a Pani zje mniej.
- Proszę unikać takich produktów jak: fast foody, słone przekąski, chipsy, słodycze, słodkie bułki, ciasta, ciasteczka oraz gotowe dania. Można je zastąpić: galaretką z owocami, kisielem, batonem z ziarnami i owocami (nie za często i w małych porcjach; owoce można jeść codziennie po 2 sztuki)
- Najlepiej, aby posiłki były urozmaicone, dzięki temu nie znudzą się, a organizm będzie otrzymywał wszystkie niezbędne składniki.
- Proszę pić przynajmniej 2 l wody niegazowanej i niesmakowej dziennie. Proszę unikać słodkich i gazowanych napojów.
Więcej dowie się Pani z artykułu http: //abcodchudzanie. pl/buduj-dobre-nawyki
Radzę również udać się do dietetyka, który przeanalizuje Pani sposób odżywiania i styl życia, dzięki czemu będzie mógł ułożyć odpowiedni jadłospis. Stosowanie diety na własne rękę może być nieskuteczne.
Jeśli chce Pani ukształtować swoje ciało, polecam ćwiczenia fizyczne, wykonywane przynajmniej 3 razy w tygodniu po 45 minut. Proszę zacząć od 15 minut ćwiczeń siłowych, a po tym czasie przejść do części aerobowej (rower, pływanie, marsz czy steper/wchodzenie po schodach). Dzięki temu zawartość komórek tłuszczowych zostanie skuteczniej spalona. Ćwiczenia aerobowe muszą być wykonywane średniointensywnie przez minimum 30 minut.
Do tego można dodać ćwiczenia rozciągające po każdym treningu - tzw. streching.
Proponuję ćwiczenia siłowe, które znajdzie Pani na naszej stronie www. abccwiczenia. pl
Efekty nie będą widoczne natychmiast, ale po kilku miesiącach regularnych treningów połączonych z właściwą dietą.

Pozdrawiam.  

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty