Właściwa waga: czy dobrze ważę?

Mam 17 lat i 155 cm wzrostu. Ważę 40-41 kg. Czy to dobra waga? Mam wrażenie, że czasem ważę za dużo. Może to przez ten odstający brzuch? Jak się go pozbyć? Za dużo nie jem. Próbuję się zdrowo odżywiać i piję dużo herabty i wody.
17 LAT ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!
Twoje BMI wynosi 16,65, czyli waga jest zdecydowanie za niska! Absolutnie nie powinnaś się odchudzać, a wręcz skonsultować ze specjalistą zajmującym się zaburzeniami odżywiania, ponieważ masz zaburzony obraz własnego ciała.
Pozdrawiam