Właściwa waga: czy powinnam schudnąć?

Mam 14 lat (za kilka dni 15). Ważę 50 kg i mam 158 wzrostu. Co powinnam zrobić, żeby trochę schudnąć do 42 kg ? Zwłaszcza z ramion, ponieważ są nie proporcjonalne do reszty mojego ciała. Nogi i pośladki mam w porządku, ale ramiona już nie - są nieproporcjonale i za grube. Co powinnam zrobić?
14 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Według siatek centylowych Twoja masa ciała oscyluje około 25 centyla, zaś wzrost około 15 centyla. BMI obliczone dla podanych przez Ciebie wartości wynosi zaś 20,0. Biorąc pod uwagę, że norma mieści się w granicach 19-24,9, oznacza to, że Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa. Stwierdzenie to potwierdza ponadto wynik oszacowany według siatek centylowych. Nie powinnaś zatem myśleć o odchudzaniu. By zaś wymodelować określone partie ciała, polecamy regularną aktywność fizyczną.