Właściwości diety kapuścianej

Czy dieta kapuściana jest dobra? Nie obciąża za bardzo?

Witam serdecznie!
Z żywieniowego punktu widzenia wszystkie diety opierające się na jednym składniku mogą okazać się dietami niedoborowymi m.in. w podstawowe dla funcjonowania organizmu witaminy i składniki mineralne. Zachęcam do zapoznania się z zasadami zdrowego żywienia. Zapraszam również do odwiedzenia http://diet-coaching.xaa.pl/galeria-diet-coaching/www-diet-coaching-xaa-pl-dietetyczne-wskazowki/ Pod podanym linkiem znajdują się wskazówki dietetyczne.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, dieta kapuściana, jak każda monotematyczna, jest dietą wyniszczającą, pozbawioną większości niezbędnych składników odżywczych i odpowiedniej podaży energii, zatem nie powinna być stosowana.

W celu ułożenia indywidualnej racjonalnej diety zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl.
Serdecznie pozdrawiam

Jak każda dieta monotematyczna dieta kapuściania nie jest dobrym sposobem odchudzania. Brakuje w niej pełnowartościowego białka i zdrowych tłuszczów. Do tego jest po prostu mało urozmaicona i nie dostarcza witamin i składników mineralnych. Stosowanie jej przez dłuzszy okres czasu może być niebezpieczne dla zdrowia.