Właściwości syropu glukozowo-fruktozowego

Syrop glukozowy, gukozowo-fruktozowy, fruktozowy. Są juz praktycznie wszędzie! W produktach dla dzieci masowo. W dorosłych jeszcze więcej. Proszę mi dokładnie wytłumaczyć dlaczego są takie złe. Dziękuję

Tkanka tłuszczowa wydziela hormon o nazwie leptyna, który informuje mózg, że jesteśmy syci. Fruktoza nie stymuluje wydzielania leptyny, co powoduje że dochodzi do zaburzenia działania leptyny. Gdy ośrodki sytości i głodu nie otrzymują prawidłowych informacji o tym, czy jesteśmy głodni, czy też nie, to jemy dużo więcej niż powinniśmy. A to już równia pochyła do nadwagi i otyłości.

Dzień dobry!
Proszę, że w odpowiedzi przytoczę tekst Pana T. Makowskiego. Pisze on, że syrop ten hamuje wytwarzanie leptyny, zwanej hormonem sytości. Nasza konsumpcja batonika lub ciasteczka z syropem glukozowo-fruktozowym nie kończy się więc na jednym, natychmiast mamy ochotę na następne, też zawierające tę substancję słodzącą... Jemy więc i tyjemy. Fruktoza przetwarzana jest bowiem w naszym organizmie na tłuszcz (po podaniu fruktozy podwyższa się poziom trójglicerydów we krwi), który gromadzi się wokół narządów wewnętrznych i jest szczególnie trudny do „zbicia”. Nadwaga i otyłość, to z kolei prosta droga do takich chorób, jak nadciśnienie, miażdżyca i cukrzyca. Syropowi przypisuje się również zachwianie w organizmie gospodarki magnezem, co może prowadzić do osteoporozy oraz zaburzania metabolizmu miedzi, ważnej w zapobieganiu anemii, łamliwości kości i choroby niedokrwiennej serca. Inni obarczają syrop przedwczesnym starzeniem organizmu oraz wywoływaniem wysokiego poziomu insuliny u kobiet, które zażywają środki antykoncepcyjne. Fruktoza zawarta w syropie może powodować również biegunki.
Pozdrawiam! Ania Kuczkin