Właściwości zdrowotne soku z aloesu

Czy sok z aloesu ma duże właściwości zdrowotne?
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Sok z aloesu przede wszystkim działa nawilżająco i łagodząco na podrażnienia.
Z punktu widzenia żywieniowego miąższ aloesu zawiera dziewięć z dziesięciu niezbędnych człowiekowi aminokwasów egzogennych, (oprócz tryptofanu).
Obecne są w nim także niewielkie ilości witamin A, C, E oraz witaminy z grupy B i składników mineralnych: potas, wapń, magnez, sód, fosfor, cynk, siarka i żelazo
Ma on działanie bakteriobójcze wirusobójcze, i grzybobójcze. Ponadto aktywizuje układ odpornościowy i pomaga w utrzymaniu prawidłowej równowagi kwasowo-zasadowej, prawidłowego poziomu cukru w krwi. Wpływa korzystnie na obniżenie ilości cholesterolu ogółem oraz zachowanie właściwych proporcji pomiędzy cholesterolem HDL i LDL.
Aloes poprawia wchłanianie składników odżywczych w przewodzie pokarmowym ,neutralizuje substancje toksyczne i blokuje wchłanianie szkodliwych metali ciężkich. Ponadto działa łagodząco na śluzówkę jelita, a więc również redukuje skurcze jelit, bóle brzucha i wzdęcia.
Jednocześnie należy uważać na dostępne w sklepach spożywczych soki z aloesu- większość z nich jest dosładzana, co nie jest korzystne z uwagi na brak wartości odżywczej cukru i wzrost kaloryczności produktu.
pozdrawiam

Witam , oczywiście wszelkie nie przetworzone preparaty ziołowe w tym aloes mają właściwości zdrowotne. Aloes oczyszcza organizm, uodparnia do na choroby, posiada dużo witamin . Pozdrawiam