Włókniak i guzki w piersi

Ze to wlokniak onkolog stwierdzil po pokazaniu usg z opisem,ale jeszcze dodatkowo mam miec robione usg w poradni chorob piersi,martwi mnie to,ze w obydwuch piersiach mam guzki-wlokniaki,2 w lewej i 2 w prawej,natomiast boli mnie piers prawa,w niej mam tylko 1,5 cm guzek,najwiekszy mam w piersi lewej 5 cm i mnie nie boli ta piers.

Proszę kontrolować zmiany i regularnie badać, czy nie powiększają się oraz pozostawać pod opieką onkologa. Włókniaki to łagodne zmiany rozrostowe, także nie ma Pani powodów do niepokoju.

Dolegliwości bólowe nie sugerują choroby nowotworowej!
Większa liczba włókniaków wskazuje raczej na ich łagodny charakter.
Jeśli jakaś zmiana jest wyczuwalna, albo przekrasza wlk 3cm - raczej powinno się ją wyciąć.