Włókniak piersi i operacja

Witam, mam stwierdzonego włókniaka piersi, kwalifikującego się do usuniecia, czy lekarz rodzinny może mi wystawić skierowanie do szpitala w celu usunięcia, co jeśli odmówi?

Włókniaki można usuwać ambulatoryjnie, w znieczuleniu miejscowym w gabinecie dermatologicznym lub chirurgicznym. Zabieg trwa dosłownie kilka minut, bezpośrednio po można wrócić do domu. Do końca roku do lekarza dermatologa nie potrzeba skierowania. Pozdrawiam!