Włókniak podskórny na poziomie kręgosłupa a znieczulenie podczas porodu

Witam mam pytanie-za tydzień czeka mnie cesarka,ale na poziomie kręgu L1 po stronie prawej od wyrostka kolczastego mam włókniaka podskórnego 11 mm ginekolog powiedziała że to na linii znieczulenia i może być problem,poza tym W zakresie łuku kręgu S1 po stronie prawej ogniska zagęszczenia utkania kostnego 6x18mm.Cechy odwodnienia k.m L4-L5,L5-S1.Niewielka wypuklina centralna k.m L4-L5 uciska worek opony twardej.Co to znaczy i jakie są inne opcje znieczulenia tak żeby było beziecznie?

Witam. Nie ma problemu ze znieczuleniem podpajęczynówkowym. Objawy, które Pani opisała nie przeszkadzają w jego wykonaniu. Miejsce wkłucia jest na poziomie L3-L4 lub L4-L5. Krążki międzykręgowe leża po przeciwnej stronie kanału kręgowego niż droga igły. Poza tym może być Pani znieczulona ogólnie.

Witam!
Nie jestem w tym aż tak biegły, ale jeżeli się nakłuje przestrzeń podpajęczynówkową to prawdopodobnie nie będzie problemu. Ale nigdy nie można mówić nigdy.Jak na pani wiek to ma pani dużo zmian w tym kręgosłupie zwyrodnieniowych. Może być problem ze znieczuleniem zewnątrzoponowym, z podpajęczynówkowym zdaje się, że nieco mniej, natomiast inną alternatywą jest znieczulenie ogólne z intubacją, ale ono jest obarczone ryzykiem np. zachłyśnięcia. trzeba zobaczyć pani badanie i ocenić.
Pozdrawiam.