Włókniaki powstałe po stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych

Po stosowaniu plastrów antykoncepcyjnych na piersiach pojawiły się włókniaki, które muszę usunąć. Lekarze odradzili mi jakąkolwiek antykoncepcję hormonalną. Dlatego chciałam spytać co moglibyśmy z partnerem stosować, aby skutecznie się zabezpieczać a jednocześnie mieć wygodę taką jaka była w przypadku plastrów. W tym momencie stosujemy prezerwatywy ale nie jest to dla nas wygodna metoda poza tym istnieje ryzyko pęknięcia, a wówczas byłabym zmuszona do zażycia hormonalnej tabletki po...

Marek Pabian

Witam serdecznie,
nie ma jednoznacznych dowodów,że włókniaki powstają w wyniku stosowania antykoncepcji hormonalnej.Alternatywą może być założenie wkładki antykoncepcyjnej.Proszę skonsultować się ze swoim lekarzem - ginekologiem.