Włosy mi się przetłuszczają i wypadają - co robić?

Witam serdecznie. Mam pytanie dotyczące tłustych włosów: od około 2 tyg. zauważyłam szybkie przetłuszczanie się skóry głowy, przez to włosy wypadają bardziej, muszę je myć codziennie, bo inaczej nie wygląda to dobrze. Kupiłam szampon J*** z rzepy na tego typu problem, efektów nie widać… Nie wiem co mam robić, ten problem doprowadza mnie do rozpaczy, boje się, że po nie długim czasie zostanę praktycznie bez włosów! Niech mi Pani/n doradzi co byłoby najlepsze na ten problem, jest wiele teorii, już nawet nie wiem za co się złapać... Słyszałam o mydle siarkowym ale nie wiem czy to pomoże. Proszę o pomoc, pozdrawiam, Sylwia.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Łysienie występuje gdy wypada powyżej 100 włosów dziennie.

Zmiany u Pani występujące mogą być związane z zaburzeniami hormonalnymi. Warto udać się do lekarza rodzinnego w celu wykonania chociaż podstawowych badań (morfologia, TSH). Jeżeli problem nie ustąpi warto rozważyć wizytę u dermatologa.

Pozdrawiam.