Włożenie penisa do pochwy na 20-25 sekund a możliwość zapłodnienia

Od kilku miesięcy moje cykle trwają 24-25 dni. Ostatniego okresu dostalam 11 kwietni. Niedlugo po nim zaczął się płodny śluz. 26 kwietnia chłopak włożył mi penisa do pochwy na jakieś 20-25 sekund, twierdzi że przed włożeniem go wygrał, a po wyciągnięciu byli suchy. Jednak do dzisiejszego dnia mam śluz płodny, rozciągliwy... czyli owulacja jeszcze nie nastąpiła? Jak duże prawdopodobieństwo jest że mogłam zajść w ciążę?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Do zdarzenia doszło w 16 dniu cyklu. W Pani przypadku najprawdopodobniej był to już czas po owulacji (czyli dni niepłodne) ale nie ma 100% pewności. W opisanym przypadku prawdopodobieństwo zapłodnienia oceniam na niewielkie.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W opisanym przypadku ryzyko ciąży istnieje, choć jest niewielkie. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by określić je w wartościach liczbowych. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży sugeruję wykonać test ciążowy.