Wmawianie zdrady partnera

Mąz mowi przy dzieciach ze sobie cos zrobi ,wmawia mi zdrady ,obarcza mnie o wszystko wina ,rozmowa nic niedaje .Wczoraj probowalam rozmawiac i powiedzialam mu ze wmawiajac mi ze kogos mam to wlasnie moze byc powod do tego ze on sam jest nie wporzadku i szuka winnego ,to stwierdzil ze ja mam kogos .Juz 10000 razy mowie ze niemam ale jak zmienic jego tok myslenia .Do psychologa i na terapie niechce isc bo stwierdzil ze mu niepotrzebny,twierdzi ze to ja mam sie ogarnac?

Witam Panią,
w Pani sytuacji warto byłoby skonsultować się ze specjalistą (psychiatrą, psychoterapeutą), aby sprawdzić czy Pani mąż nie nadużywa alkoholu i związku z tym nie występuje chorobliwa zazdrość, bądź czy nie ma innych zaburzeń psychicznych? W toku konsultacji powinna Pani być odpowiednio pokierowana, co może Pani zrobić w tej sytuacji.

Pozdrawiam
Izabela Makowska-Trzeciak

Może warto, żeby Pani skorzystała z pomocy? Czasem jedyna metoda jest nauczenie się stawiania granic, nie grania w grę, w która mąż Panią wciąga: on oskarża, Pani się tłumaczy. Zmiana własnego zachowania, zmiana schematu często powoduje zmianę także u drugiej osoby. Zachęcam jednak do kontaktu z psychologiem- będzie się Pani mogła bliżej przyjrzeć własnym potrzebo i oczekiwaniom, możliwościom ich realizacji, zadbania o siebie, podniesienia poczucia własnej wartości, a tym samym nauczenia się stawiania granic.