Wnęka prawa poszerzona, zagęszczona o policyklicznych zarysach

Witam,moja mama po rtg płuc dostała taki opis:Wnęka prawa poszerzona,zagęszczona o policyklicznych zarysach z widocznymi masami węzłowymi o śr.26 i 28 mm-wskazana dalsza diagnostyka. Poza tym pola płucne bez zmian ogniskowych. Jamy opłucnowe wolne. Serce w normie. Proszę o interpretację.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wykazano powiększone węzły chłonne, konieczna jest diagnostyka przyczyny ich powiększenia, być moze tomografia komputerowa. Sugeruję pilny kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam