Wnęki naczyniowe, sylwetka serca podparta, aorta miażdżycowa

witam dzis odebralam wyniki rtg klatki piersiowej co to znaczy wneki naczyniowe sylwetka serca podparta aorta miazdzycowa dodaje ze mam 53 lata

Prosze skonsultowac wynik nadania z lekarzem prowadzacym , najogolniej wynika z niego ,ze w aorcie wstepującej wystepują blaszki miażdzycowe , a wiec w organizmie jest miażdzyca