Wnęki szersze najpewniej naczyniowe do różnicowania z węzłowymi

Dzień Dobry. Chciałbym się coś więcej dowiedzieć na temat opisu do zdjęcia RTG Płuc, które robiła moja mama. Oto treść opisu: Wysokie ustawienie lewej kopuły przepony. Płuca bez zmian ogniskowych o nieco wzmożonym rysunku zrębu. Wnęki szersze najpewniej naczyniowe do różnicowania z węzłowymi. Co to oznacza na ludzki, prosty język. Czy trzeba to leczyć i czym to grozi. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wyższe ustawienie lewej kopuły przepony może sugerować niedodmę lewego płuca. Wnęki naczyniowe to wynik najprawdopodobniej nadciśnienia płucnego. Warto skonsultować wynik z pulmonologiem.