Wnętrostwo jednostronne a planowanie ciąży

Witam! Mam 30 lat i mam wnętrostwo jednostronne. Byłem niedawno u urologa, wykonał usg. Jedyne co sie dowiedziałem to to, że jądro niezstąpione jest dobrze rozwinięte i nisko w kanale pachwinowym. Staramy się z żoną o dziecko i doradził narazie go "nie ruszać", póki żona nie zajdzie w ciąże, bo to mogłoby obniżyć jakość nasienia, chyba że badania nasienia wyjdą złe. Zastanawiam sie czy nie lepiej aby zostało spowadzone do moszny? Czy w przyszłości je usunąć? Czy mamy jakieś szansę na dziecko?

Aleksander Ropielewski

Jeżeli parapmetry nasienia są w normie to nie ma konieczośći przeprowadzać obecnie operacji, która zawsze może wiązać się z powikłaniami.

Zalecenia lekarza są rozsądne i prawidłowe. Badanie składu nasienia w pierwszej kolejności, jeżeli prawidłowe, starać się o dziecko i wówczas rozważyć sprowadzenie jądra do moszny.