Wnioski z wyniku badania MR kolana

Niedawno miałambadanie RM lewego kolana. Poniżej wnioski: Wysokie, boczne ustawienie rzepki, TT-TG wynosi 6 mm, Kąt bruzdy międzykłykciowej 175 stopni, Chrząstka rzepki z cechami chondromalacji II stopnia od strony bocznej, W dole podkolanowym torbiel o wymiarach w chwili badania ok. 20x5x40mm Wizytę u ortopedy mam dopiero za kilka tygodni. Będę wdzięczna za informację czy jest się czym martwić. Od wczoraj czuję ogromny, rozrywający ból w kolanach. Pomaga tylko Ketonal, ale na krótko. Co robić?

Aleksander Ropielewski

Odnośnie chondromalacji i ustawienia rzepki nie ma powodu do obaw Odpowiednie ćwiczenia i fizjoterapia zmniejszą dolegliwości bólowe. Odnośnie torbieli w przypadku dolegliwości bólowych może być konieczność jej usunięcia.