Woda w płucach w 4. dobie po operacji złogów żółciowych

Witam,mama jest po operacji zlogow zolciowych po operacji (4doba)wykryto wode w plucach,mamie ciezej sie oddych czy jest to cos powaznego? czy mozna z tym normalnie zyc tzn po zabiegu odsysania tej wody ? bardzo prosze o odpowiedz

Witam. Czy jest to "woda" - czyli wysięk w płucach i drogach oddechowych czy w jamie opłucnej. W.w objawy mogą wynikać z niewydolności krążeniowej lub ze stanu zapalnego tkanki płucnej lub dróg oddechowych. Trzeba porozmawiać z lekarzem leczącym mamę, bo przyczyny tych objawów są zapewne leczone.