Wodniak jądra u noworodka

dzień dobry chciałem dowiedzieć się czy wodniak jadra u noworodka grozi powazna choroba taka jak rak czy tym podobne?dziekuje i pozdrawiam

wodniak najczęściej nie powoduje żadnych poważnych następstw, ulega wchłonieciu w ciągu kilku miesięcy, do czasu wchłonięcia trzeba tylko obserwować czy jądro nie robi się bolesne, nie dochodzi do obrzęku moszny, większego ucieplenia w okolicy moszny w takiej sytuacji należy pilnie skontaktować się z chirurgiem. Dla bezpieczeństwa lepiej jest jak wodniak będzie co jakiś czas kontrolowany przez chirurga.Pozdrawiam