Zapytaj lekarza

1 , 0 2 5 , 0 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wodniak jądra ze stanem zapalnyn a antybiotykoterapia

Dzień dobry, mój mąż w zeszłym roku przeszedł operacje prostatektomii, radioterapię oraz kurację hormonalną. ód ponad miesiąca pojawiły sie u niego objawy obrzęku jądra, które zostały obecnie zdjagnozowane przez badanie USG jako wodniaki jądra i towarzyszący im stan zapalny. Lekarz urolog przepisał Bactrim Forte na okres 2 tygodni. Objawy stanu zapalnego po tygodniu prawie się nie zmieniły. Cz y jest to odpowiednia kuracja czy może antybiotyk powinien byc zastąpiony mocniejszym środkiem?
KOBIETA, 52 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Artur Jeliński Urolog
74 poziom zaufania

Stan zpalne najadrza leczy sie o oklo 1 miesciaa , istosta sprawy polega na to co bylo pierwotnie wodniak czy stan zpalne. Baktrim jest jedny zprepartow ktor sie uzywa , aktory preparat lepszy to truno dac jednoznaczna odpowiec.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy