Wodniak jajowodu prawego

Wykryto u mnie wodniaka jajowodu prawego.Czy potrzebny bedzie zabieg zeby go usunac?Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Sam fakt, że ma Pani wodniaka jajowodu nie jest wskazaniem do zabiegu. W niektórych przypadkach możliwe jest bowiem leczenie zachowawcze, a właściwie obserwacja. W zależności od danych klinicznych istnieją jednak także wskazania do leczenia operacyjnego. O szczegółach dotyczących możliwości dalszego leczenia powinna Pani porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.